mojżesz rzeźba

baza wiedzy

Znaleziony temat: mojżesz rzeźba

Mojżesz rzeźba – niezwykły zabytek Szczecina

Szczecin to miasto pełne zabytków i atrakcji turystycznych. Jednym z nich jest rzeźba Mojżesza, która znajduje się w centrum miasta. To niezwykłe dzieło sztuki przyciąga uwagę nie tylko turystów, ale także mieszkańców Szczecina.

Historia rzeźby

Rzeźba Mojżesza została wykonana w 1904 roku przez niemieckiego rzeźbiarza Gustava Kietza. Została umieszczona na fasadzie budynku przy ulicy Księcia Bogusława X. W latach 90. XX wieku budynek ten został wyburzony, a rzeźba przeniesiona na dziedziniec Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Opis rzeźby

Rzeźba przedstawia Mojżesza z tablicami przykazań. Postać jest wykonana z piaskowca i ma wysokość około 2 metrów. Na tablicach widnieją hebrajskie napisy. Rzeźba jest bardzo realistyczna i szczegółowa, co widać np. w wyrazie twarzy Mojżesza.

Miejsce, gdzie można zobaczyć rzeźbę

Rzeźba Mojżesza znajduje się na dziedzińcu Muzeum Narodowego w Szczecinie. Muzeum to mieści się przy ulicy Staromłyńskiej 27. Wstęp na dziedziniec jest bezpłatny i można zobaczyć tam nie tylko rzeźbę Mojżesza, ale także inne dzieła sztuki.

Podsumowanie

Rzeźba Mojżesza to niezwykły zabytek Szczecina, który warto zobaczyć. To dzieło sztuki przyciąga uwagę swoją realistyczną formą i szczegółowością. Miejsce, gdzie można zobaczyć rzeźbę, to dziedziniec Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: mojżesz rzeźba

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments